Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Де народився зв'язок Донбасу

Той не вартий майбутнього, ...

zdanie3i.jpgВже відновлено фасад адміністративного будинку ЦТЕ МТЗ. Його прикрасили за допомогою сучасних матеріалів, намагаючись зберегти при цому історичну коштовність будинку.

Адже, небагато городян міста Донецьк і навіть працівників зв'язку знають, що ця скромна будівля і є місцем народження телефонного зв'язку у Донецьку. У 1934 році було прийняте рішення про створення АТС у нашомі місті, а у 1935 році вирішили віддати під АТС Будинок житлової ради. До 1938 року тривав ремонт. І вже у 1940 році в цьому будинку була смонтована i введена до експлуатацiї АТС машинної сiстеми ємністю 2000 номерiв. Про подальші події можна дізнатися у розділі "Історія підприємства".

хто не пам'ятає свого минулого !

admw43i.jpg За часи війни будівлю було спалено. Так вона виглядала у 1943 році після визволення Донецьку.

На фотографії можна розглянути покажчикі німецькою мовою, які ще не встигли зняти, вибиті вікна і спалену середину будинку. Вже на третю добу пiсля визволення мiста зв`язкiвцi пiдступили до вiдновлення зв`язку.

Ми висловлюємо подяку заступнику начальника ЦТЕ МТЗ з загальних питань Дерев'янченко А.П. за збереження фотографії 1943 року і працівнику ЦТЕ ЛС №2 Пономаренко Е.Ф. за зібрані історичні факти.


Донецька філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, 83001, м. Донецьк, пр. Комсомольський, 22

Зворотний зв'язок