Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Туристичний зліт «Карпати – Донбас - 2008».

Мостом дружби «Карпати – Донбас» - до Львову.

  Відомо, що батьків, так саме, як і батьківщину, не обирають. Та у виборі своїх пристрастей, занять спортом, то що, можливості та бажання кожного з нас необмежені. Тож, когось приваблюють інтелектуальні, більш спокійні види спорту – шахи, шашки; комусь до вподоби подолання відстаней; для інших сенс життя полягає у нарощуванні м’язів. І тільки найвідважніші і загартованіші не бояться негоди, аби зібрати рюкзаки і відправитися на зустріч новим враженням. Ні дощ, ні холод, ні вітер - не перешкода для тих, хто шукає справжніх пригод і прагне до нових вершин, кому ніщо не може замінити живого спілкування з однодумцями, тим більше, коли вони ще є й колегами. Такі зустрічі лікують, додають сил, дарують щастя та не аби яке бажання досягати нових вершин і звершень заради майбутніх зустрічей.
  Зберігаючи для історії ті небагаточисельні традиції, які мають місце в буденному житті зв’язківців нашої області, керівництво Донецької філії позитивно відгукнулося на запрошення Львівської філії прийняти участь у туристичному зльоті, тим більше що саме спільні змагання з туризму між зв’язківцями наших двох філій, які в шостий раз проходять під гаслом «Карпати – Донбас, міст дружби об’єднує нас!», і стали вже однією з таких традицій.
  Тож 14 липня 2008 року команда донеччан у складі 18 чоловік (у тому числі 3-х дітей наших робітників) вирушила до Львову. Після довгоочікуваної зустрічі з колегами на залізничному вокзалі, нам була запропонована екскурсійна програма. І хтось вперше, а де хто вже і не раз залюбки проїхався та пройшовся вулочками міста Лева, по його старовинній площі Ринок. Сорок п’ять будинків на одній невеликій площі, сорок п’ять пам’ятників архітектури - це унікальний музей під відкритим небом, історія львівської архітектури. Кожен будинок має свою захоплюючу історію. Найстаріші споруди, що залишились у тому вигляді, як були створені – це будинки ренесансу: "Чорна камениця", "Палац Корнякта" та інші. Дуже цікавою виявилася і екскурсія по першому в Україні Музею пивоваріння, розташованому в будівлі ХІХ сторіччя. Серед різноманітних пивних експонатів - старовинних пивних кухлів з витисненими на склі фірмовими марками з різних країн Європи, виготовлених у різних стилях, рекламної продукції, рецептурних книг XIX сторіччя, уцілів і дуже цінний експонат - «Технологічна книга» 1931-1936 років, у якій відзначалися усі виробничі процеси у варниці.
  У рамках пізнавальної програми донеччанам була запропонована також екскурсія до Олеського замку - видатної пам'ятки архітектури і історії XIII-XVIII століть, розташованого за 80 кілометрів на Схід від Львова на невеликому 50-метровому підвищенні в південно-східному куті Буської низовини. Понад шість століть стоїть він на високому пагорбі, свідок і учасник багатьох подій, що навічно увійшли в історію України. Перетворений на пам'ятку, Олеський замок тепер служить своєму народові як скарбниця його історії і культури, як втілення його високого духу і таланту.
 Цікаво було поринути і у стародавню історію Лаврівського монастиря, загадки якого ще й до сих пір не розгадані до кінця. Адже й досі не відомо чи дійсно тут похований князь Лев Галицький, де зараз є мощі Святого Онуфрія, які колись були в монастирі. А ще тут, у Святоонуфріївській церкві Лаврова, як єдиному збереженому монастирському храмі, є фрагменти фресок, датованих серединою ХVІ століття. Фрески збереглися лише на трьох стінах бабинця, а унікальність знахідки полягає в тому, що розписи майстрів цього періоду поза Лавровом знаходяться лише у Польщі.
  Ось таким було знайомство з історичною спадщиною Львівщини, доки донеччани не дісталися місця проведення змагань - Смеречини – невеличкого прикарпатського села, також овіяного історичними подіями.
  На змагання з’їхалися команди з 8 центрів та цехів Львівської філії та прийняли участь 3 команди Донецької філії. Спортивна програма змагань включала в себе такі види: техніку з в’язання вузлів, фігурне водіння велосипеда, нічне орієнтування, подолання смуги перешкод, легкоатлетичну естафету, крос. Особливістю туристичного зльоту завжди є конкурсна програма, яка складається з приготування обідів на кострі, виготовлення емблем та художньої самодіяльності. І тут не було меж людської фантазії. Римовані репортажі, пісні, сценки на туристичну тематику – все це було дуже яскравим, цікавим і смішним (переглянути фото).
  Кожен туристичний зліт не схожий на попередній: скільки учасників змагань – стільки нових вражень та суперників. Що стосується донецьких спортсменів, то в наполегливій боротьбі доводилося виборювати навіть вже й не призові місця. Та кращою команда з Донецька стала у конкурсі репортажу на туристичну тему.
   Такими були чотири чудові дні змагань, активного відпочинку та гарного настрою, не дивлячись навіть на не зовсім привітну погоду. В черговий раз сумно було розлучатися зі своїми колегами. Та час сплинув дуже швидко. Від усіх учасників туристичного зльоту «Карпати – Донбас» хочеться висловити подяку керівнику Донецької філії  Володимиру Петровичу Пителю, голові профспілкової організації Володимиру Яковичу Лашину, а також директору Львівської філії Володимиру Олексійовичу Лоїку і голові профспілкової організації Степану Васильовичу Суслову за надану можливість зустрітися, позмагатися, поспілкуватися, поринути у романтичну атмосферу. Такі зустрічі - кращі, тому що їх вже випробував на міцність час.
       

Фахівець з соціальної роботи Любов Конкіна.

 


Донецька філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, 83001, м. Донецьк, пр. Комсомольський, 22

Зворотний зв'язок