Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

DSLAM

У сьогоднішньому світі телекомунікацій все більшого значення набуває фактор співіснування стандартних і нових технологій. Дана ситуація є основоположною для мереж наступного  покоління. Найекономічніше ефективним, а також найбільш швидким способом впровадження нових широкосмугових послуг майбутнього, опинилося застосування для цих цілей широко поширених мереж доступу на основі мідної пари.

Технологія DSL (цифрова абонентська лінія) застосовується для передачі інформації по мідних парах на значно вищих швидкостях, ніж традиційна телефонія.

Повне рішення DSL-доступу включає встановлювані у користувачів модеми, мультиплексори доступу до цифрової абонентської лінії (DSLAM) сімейства вузлів широкосмугового доступу (BAN) SI2000, а також елементи мережі, що дозволяють інтегрувати їх в глобальні мережі передачі даних: широкосмугові комутатори і сервери видаленого широкосмугового доступу (BRAS).

Мультиплексор доступу до цифрової абонентської лінії (DSLAM)

dslamУ технології широкосмугового DSL-доступу DSLAM (мультиплексор доступу до цифрової абонентської лінії) є одним з основних "будівельних блоків" мережі. DSLAM забезпечує концентрацію і мультиплексування трафіку користувачів на загальному мережевому інтерфейсі у напрямі магістральної мережі передачі даних. Функціональність DSLAM поступово удосконалюється, він стає все більш інтелектуальним пристроєм, що виконує також деякі мережеві функції вищого рівня.

У сімейство вузлів широкосмугового доступу (BAN) SI2000 входять різноманітні реалізації мультиплексорів DSLAM, що мають різні конфігурації, призначені для задоволення потреб конкретних ринків. DSLAM і модеми (CPE) сімейства BAN SI2000 підтримують технології доступу ADSL, SHDSL і VDSL.

ADSL

Технологія асиметричної цифрової абонентської лінії (ADSL) була розроблена для асиметричної передачі даних, при якій передача інформації в одному напрямі ведеться на більш за високій швидкість, ніж в зворотному. Стандартом ADSL ITU-T G.992.1 передбачаються швидкості передавання даних в напрямі від телефонної станції до користувача до 8 Мбіт/с, а в напрямі від користувача до мережі - до 800 кбіт/с, проте фактичні параметри залежать від якості і протяжності лінії, а також перетину мідного дроту. Для передачі даних використовується смуга частот від 25/138 кГц до 1,1 Мгц. ADSL також забезпечує надання послуг аналоговому телефонному зв'язку або базового доступу ISDN в нижній смузі частот.

Відповідно до вживаної технології передачі мові використовуються різні версії стандарту ADSL: Додаток A - для сумісного надання з послугами аналогового телефонного зв'язку і Додаток B - для сумісного надання з послугами ISDN.

Для розділення смуг частот, використовуваних для телефонії і передачі даних, в системі на стороні DSLAM і на стороні користувача повинні бути встановлені необхідні роздільники спектру (спліттери). Спліттери дозволяють направляти трафік аналогового телефонного зв'язку і ISDN на відповідні вузькосмугові вузли, а послуги передачі даних - на сам DSLAM.
Стандарт ADSL передбачає автоматична зміна швидкості залежно від характеристик передачі лінії во час встановлення з'єднання так, щоб забезпечити використання максимально широкої смуги частот.

Максимальна дальність передачі складає приблизно 5 км, проте характеристики передачі також залежать від необхідної пропускної спроможності каналу, перетину дроту і наявності перешкод.

SHDSL

В протилежність ADSL, SHDSL забезпечує симетричну передачу даних на швидкості до 2,3 Мбіт/с в обох напрямах, що робить її допустимою для бизнес-користувачів, а також для організації з'єднань між місцевими мережами. Збільшення максимальної протяжності ліній в порівнянні із старішими DSL-технологіями симетричної передачі (SDSL і HDSL) може досягати 30%; що при використанні дроту діаметром 0,4 мм (AWG26) відповідає 4,5 км. Даний стандарт не передбачає виділення для послуг аналогової телефонії або ISDN смуги частот мовного діапазону, проте, завдяки останнім розробкам, передача мові може здійснюватися усередині задіяної смуги частот (пакетний голосовий зв'язок).

У SHDSL використовується смуга частот від мовного діапазону аж до 400 кГц, що дозволяє забезпечити відсутність перешкод, характерних для старіших стандартів SDSL і HDSL, при використанні для SHDSL і ADSL одних і тих же мідних кабелів.

VDSL

Технологія надвисокошвидкісної цифрової абонентської лінії (VDSL) об'єднує в собі деякі функціональні особливості технологій ADSL і SHDSL; передача даних може вестися симетрично або асиметрично. При асиметричній передачі даних DSL швидкість в напрямі від мережі до користувача (downstream) може досягати 52 Мбіт/с, а швидкість передачі від користувача до мережі (upstream) - 6,5 Мбіт/с; при симетричній передачі DSL швидкість досягає 26 Мбіт/с в обох напрямах. Найвища швидкість, проте, досягається на лініях протяжністю до 300 м; проте, при нижчій швидкості передачі даних характеристики залишаються задовільними і при протяжності ліній аж до 1500 м.

Для передачі даних в VDSL використовується смуга частот від 1,1 Мгц (кінець діапазону ADSL) до 12 Мгц. Дана смуга ділиться на чотири піддіапазони, два з яких призначені для передачі даних у напрямі мережі і два - для передачі даних у напрямі користувача. Сумісне надання послуг ISDN і аналоговому телефонному зв'язку забезпечується в базовому (нижчому) частотном діапазоні.

Операторам, охочим надавати послуги для різних сегментів ринку, наприклад, приватним і корпоративним користувачам або в районах з різною щільністю користувачів, сімейство вузлів широкосмугового доступу (BAN) SI2000 дає можливість швидкого переходу до мереж наступного покоління і забезпечує економічну ефективність створення мереж доступу завдяки малому об'єму інвестицій в додаткове устаткування.

Сьогодні постачальники послуг і оператори зв'язку прагнуть вирішити проблему надання кінцевому користувачеві послуг передачі даних на вищих швидкостях. Розвиток устаткування широкосмугового доступу дозволив зробити устаткування BAN виробництва Iskratel гнучким, масштабується і економічним для застосування в різних конфігураціях і в різних варіантах: BAN, hBAN (гібридний BAN), mBAN (мини-BAN), ipBAN µBAN (микро-BAN) і pgBAN (Pair Gain BAN). Закінчене рішення DSL також включає додаткове призначене для користувача устаткування широкосмугового доступу (DSL CPE).

Залежно від вибраного устаткування, пакет DSL-продуктів компанії Iskratel дозволяє використовувати або упроваджувати рішення широкосмугового доступу в двох варіантах:
Класичні автономні варіанти, в яких мультиплексори DSLAM вмонтовуються в окремих секціях (BAN і ipBAN в секції МВА, міні- і микро-BAN - в корпусі 1U).

Інтегровані (гібридні) рішення, коли устаткування широкосмугового доступу інтегрується у вузол доступу аналогового телефонного зв'язку або ISDN (гібридний BAN і мини-BAN в секції MLC), призначені для створення багатофункціональних вузлів доступу.


SI2000 ipBAN

SI2000 ipBAN - це великий Ethernet DSLAM, що об'єднуючий на одній апаратній платформі різноманітні технології доступу DSL і забезпечує можливість взаємодії з мережами Ethernet/IP по електричних або оптичних інтерфейсах Fast Ethernet або Gigabit Ethernet. SI2000 ipBAN - це рішення для побудови мережі з найменшими витратами, що забезпечує сьогодення широкосмугової послуги типу "три в одному" (triple play) (швидкий доступ в Інтернет, телеробота, цифрова потокова передача відеоданих і VOIP по лініях DSL) для великого числа користувачів даних з агрегированням потоку Gigabit Ethernet для отримання максимально можливої пропускної спроможності і характеристик QOS.

SI2000 ipBAN - це система операторського класу з дубльованими мережевими елементами, завдяки чому досягається висока надійність. З її використанням забезпечується гнучке рішення для різноманитних мережевих топологий, включаючи агрегацію трафіку від каскадних підключених систем.

SI2000 ipBAN базується на універсальній, модульній, високоінтегрованій і гнучкій 20-слотной платформі. Завдяки своїй модульній конструкції і стандартним інтерфейсам, він ідеально підходить для модернізації існуючих мереж передачі даних/IP-мереж і телефонних мереж.
Архітектура може підтримувати стандарти ADSL, ADSL2+ і G.shdsl абонентських інтерфейсів, разів-дільників (для мовних послуг, використовуючи ADSL)  і різноманітних мережевих інтерфейсів для взаємодії з мережами Ethernet. Один SI2000 ipBAN може підтримувати до 576 абонентів xDSL з розподіленням, що знаходяться в додатковій секції статива. Оскільки діапазон використовуваних в ipBAN знімних плат з компонентами дуже обмежений, монтаж і технічне обслуговування ipBAN нескладні.

SI2000 ipBAN є рішенням широкосмугового доступу операторського класу, що розгортається на АТС (CO) традиційних або альтернативних операторів. З його використанням полегшується перехід до мереж наступного покоління і забезпечується можливість економічної побудови мережі доступу, завдяки низькій необхідній інвестиції і масштабованості додаткового устаткування.

За матеріалами сайту
http://www.iskratel.ru/


Донецька філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, 83001, м. Донецьк, пр. Комсомольський, 22

Зворотний зв'язок