Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Олександро-Невська Лавра

Олександро-Невська ЛавраОдин з найстарших архiтектурних ансамблiв Санкт-Петербурга, Олександро-Невська Лавра, був закладений у 1710 роцi на тiм мiсцi в Неви, де за переказом вiдбулася найважливiша битва зi шведами, яка визначила перемогу Росiї.

Будiвництво монастиря продовжувалося з перервами протягом всього майже всього 18 столiття i було завершено тiльки у 1790 роцi. За перiод будiвництва було змiнено декiлька архiтекторiв, але головна iдея Д.Трезинi, який замислив монастирський комплекс як резиденцiю, установу i палац взятi разом, була збережена. Над створенням одного з найбiльших архiтектурних ансамблiв мiста працювали найбiльш таланливi архiтектори свого часу.

Композицiйним центром лаври є Троiцький собор, побудований архiтектором Старовим. Закiнчення будiвлi й освячення храму в серпнi 1790 року завершило формування ансамблю Олександро-Невської лаври. Собор увiнчаний куполом на високому барабанi, а його лаконiчнi монументальнi форми гармонiюють з монастирськими корпусами. Серед iкон собору особливо шанована iкона преподобного Серафiма Саровського Чудотворця.

У 1724 роцi в монастир був перенесений порох князя Олександра Невською, який був прилiчений росiйською православною церквою до лику святих.

До кiнця 18 столiття Олександро-Невський монастир, якому в 1797 роцi був привласнений статус лаври, став духовно-культурним центром Петербурга. Олександро-Невськой лавра була пiд заступництвом всiх росiйських государiв i государинь. Ще при Петрi Великому при монастирi були заснованi госпiталь, богодiльня, друкарня i школа для дiтей священнослужителiв. Ця школа згодом одержала статус духовної семiнарiї, а потiм i Духовної Академiї, у якiй готували священнослужителiв для найбiльш важливих православних храмiв Росiї. Значення лаври в життi Петербурга i всiєї країни можна добре представити, якщо згадати той факт, що до революцiї в Росiї було тiльки чотири монастирi подiбного рiвня.

З моменту заснування Олександро-Невська лавра була першою за значенням усипальницею iмператорської Росiї. Тут були похованi члени царської родини, духовнi служителi, визначнi державнi дiячi, полководцi. Серед них - Суворов, Безбородько, Кваренгii, Воронихiн, Россi i багато хто iншi.

Пiсля Жовтневої революцiї 1917 року монастир був скасований, його церкви закритi, а незлiченнi релiквiї i твори мистецтва були переданi в Росiйський музей, Державний Ермiтаж i iншi музеї Петербурга. У 1936-1937 роках на територiї монастиря був створений музей - Ленiнградський некрополь, який у 1939 роцi був реорганiзований у Музей мiської скульптури.

Росiйськiй Православнiй церквi Свято-Троїцький собор повернули в 1956 роцi, а в 1987 роцi була вiдкрита Нiкольська цвинтарна церква. На початку 20 столiття на територiї лаври дiяло 12 церков, у даний час тiльки двi. Вiдродження монастирського життя вiдбулося восени 1996 року, i сьогоднi Олександро-Невська лавра є дiючим чоловiчим монастирем Санкт-Петербурзької єпархiї.

Детальнiше про Олександро-Невську Лавру ви можете прочитати на офiцiальному сайтi Лаври


Донецька філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, 83001, м. Донецьк, пр. Комсомольський, 22

Зворотний зв'язок