Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Почаївська Успенська Лавра

pochaev.jpgПочаївська Успенська Лавра другий за своїм iсторико-церковним статусом (пiсля Києво-Печерської Лаври) православний (чоловiчий) монастир на Українi. Розташований у мiстечку Почаєв Тернопiльської областi (колись - Волинської губернiї), на високому пагорбi. За переказом вона була заснована печерськими ченцями, якi бiгли на Волинь вiд Батия i поставили тут Успенську церкву. До часу заснування вiдносять явище Богоматерi, що залишила слiд у видi "Стопи Почаївської" (вiдбиток ноги на вапняному туфi). У 1597 помiщиця Ганна Гойська перенесла сюди чудотворної iкону Богоматерi, яка рахувалася чудотворною i надiлила монастир землеволодiннями. Серед настоятелiв обителi найбiльш вiдомий iов (Желiзо; ум. 1651), прилiчений до лику святих. Довгий час знаходячись у складi польсько-литовського, переважно католицької держави, монастир залишався православним, однак уже пiсля приєднання України до Росiї, у процесi посилення впливу Ватикану в захiднослов'янських землях, був у 1720 звернений в унiатський. До цього перiоду вiдносяться найбiльш значнi спорудження, пов'язанi з добродiйнiстю графа Н.Потоцкого. Пiсля того як ченцi-унiати пiдтримали польське повстання 1831, iмператор Микола i передав монастир у вiдомство православної єпархiї, а в 1833 його зробили лаврою.

Здалеку видний монументальний Успенський собор (1771-1791), вибудований у стилi австрiйського барокко за проектом архiтектора П.Г.Гофмана; тут розташованi головнi святинi - рака з мощами преподобного iова i "Стопа" iз джерелом. Архiтектурно видiляються також трапезна того ж часу i стилю, классицистична дзвiниця (1861) i Троїцький собор (1906, архiтектор О.В.Щусев, зовнiшня мозаїка Н.К.Рериха).

Знаходячись у складi Польщi пiсля Жовтневої революцiї, а пiзнiше - на територiї, окупованою нiмцями, лавра не раз ставала центром руху за автокефальну українську церкву. Пiсля вiйни Росiйська православна церква змогла вiдстояти обитель вiд закриття (воно представлялося неминучим, коли тут у 1959 вiдкрили Музей атеїзму, що повинний був зайняти весь комплекс).

Детальнiше про Почаївську Успенську Лавру ви можете прочитати на офiцiальному сайтi Лаври


Донецька філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, 83001, м. Донецьк, пр. Комсомольський, 22

Зворотний зв'язок