Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Настройка модемів XDSL

Настройка xDSL-модемів, що забезпечують широкосмуговий доступ в Інтернет, кардинально відрізняється від тих маніпуляцій, з якими вам доводилося мати справу при використанні аналогових модемів на телефонних лініях.

Зручність використання цифрових абонентських ліній в тому, що як середовище передачі даних може застосовуватися звичайний телефонний кабель. Чи не кожна компанія свого часу приходить до необхідності з'єднати дві локальні мережі, що належать їй. Безумовно, деякі з них організовують віртуальні приватні мережі (VPN), якщо це дозволяють канали доступу в Інтернет кожній з локальних мереж. А якщо такого підключення немає? Є як мінімум два виходи - використовувати бездротове обладнання, якість зв'язку по якому в значній мірі залежить від навколишнього середовища, або підключити видалений об'єкт до мережі центрального офісу саме за технологією xDSL (сімейство Digital Subscriber Line).

Як показує практика, такі рішення менш капризні, чим бездротові, і значно дешевше за оптоволоконні для об'єднання локальні мережі. Правда, вони володіють меншою пропускною спроможністю в порівнянні з "оптикою", але все таки її цілком досить для вирішення більшості завдань. Та і з прокладкою кабелю питань не буде: є можливість використовувати xDSL-канал поверх існуючих телефонних ліній. Якщо ці аргументи здалися вам переконливими, давайте розглянемо детальніше, як настроїти даний вид з'єднання і які модеми для цього найбільш відповідні.

Сімейство xDSL-модемів

adsl.jpgADSL (Asymmetric DSL) - один з найпопулярніших видів модемів призначених для користувача. Призначений для підключення до Інтернету домашніх користувачів і малих офісів. Технологія носить асиметричний характер: швидкість від провайдера до користувача - до 8,192 Мбіт/с, а від користувача до провайдера - 0,768 Мбіт/с. Модем підключається до існуючої телефонної лінії і дозволяє одночасно розмовляти по телефону і працювати в Інтернет. Максимальна довжина з'єднання - до 7-8 км., але реально використовується при довжині абонентської лінії 3-4 км. З'єднання "крапка-крапка" для цих модемів неможливо (за винятком окремих дорогих моделей), со сторони сервера потрібна наявність спеціального і достатньо дорогого устаткування (мультиплексор DSLAM з ADSL-модулями). Потрібні також роздільники (спліттери) на обох кінцях абонентської лінії для частотного розділення голосового і цифрового каналів (у новітніх моделях вони найчастіше вбудовані в сам модем). В даний час з'явилися стандарти ADSL2 і ADSL2+. Тут швидкості від провайдера можуть досягати 12 і 25 Мбіт/с відповідно. Проте в ADSL2+ вона підтримується лише на абонентських лініях завдовжки до 1,5 км.

idsl.gifIDSL (ISDN DSL) - технологія xDSL, протоколи якої були позичені у ISDN. Максимальна швидкість зв'язку до 0,128 Мбіт/с, максимальна дальність передачі - 5,5 км.; немає підтримки передачі голосу на лінії.

HDSL (High bit-rate DSL) - симетрична реалізація DSL-технології з високим бітрейтом дозволяє передавати дані зі швидкістю до 1,54 Мбіт/с в обох напрямах. Через це до недавнього часу часто використовувалася провайдерами, операторами стільникового зв'язку і іншими компаніями, яким були потрібні hdsl.jpgвисокошвидкісні симетричні канали. Максимальна дальність зв'язку - до 3,6 км. Але це компенсується можливістю створення з'єднання "крапка-крапка" між двома однотипними модемами. Цій технології потрібна чотирьопроводна лінія зв'язку. Відсутня підтримка передачі голосу.

radsl.gifADSL (Rate-Adaptive DSL - DSL з адаптацією за швидкістю) - створений для роботи на лініях зниженої якості. Забезпечує адаптивне регулювання швидкості передачі. Швидкість до користувача - від 0,64 до 14 Мбіт/с, до провайдера - від 0,128 до 1 Мбіт/с. Максимальна дальність - до 6,4 км. Зважаючи на свою асиметричність слабо підходить для створення з'єднань "крапка-крапка".

sdsl.jpgSDSL (Symmetric DSL - симетрична DSL) - швидкість передачі даних до 1,1 Мбіт/с, підтримка голосу відсутня. Може застосовуватися на протяжних лініях. Максимальна дальність зв'язку - 7,2 км.

За матеріалами журналу
"Мир зв'язку"


Донецька філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, 83001, м. Донецьк, пр. Комсомольський, 22

Зворотний зв'язок