Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Настроюємо модеми

Отже, ми хочемо з'єднати за допомогою xDSL-модемів два офіси, видалених територіально, і підключити їх до Інтернету. Зрозуміло, поєднувати їх окремо було б декілька марнотратно, тому підключимо тільки головний офіс. Через нього організовуємо Інтернет - доступ на філіал, використовуючи для передачі даних між офісами міст (bridge) - пристрій, що служить перехідником, між мережами різного або одного типу (наприклад, коаксіальними і "витою парою"), але з однаковим номером. А для підключення до Мережі знадобиться маршрутизатор (router), який інтелектуально управлятиме трафіком і перенаправляти IP-пакети між внутрішньою і зовнішньою мережами.

Тому виберемо модем, який може працювати як у якості міста, так і в режимі маршрутизатора, і до того ж забезпечить симетричну передачу даних. Наприклад, в нашому випадку підійде недорогий SHDSL-модем DYNAMIX UM-S. Для того, щоб не захаращувати схему, припустимо, що в кожному з офісів працюють всього по три комп'ютери (насправді їх може бути хоч 50). Із-за невеликого числа машин в мережі найбільш оптимальним варіантом буде мережа класу С. Призначемо її номером - 192.168.1.0, тоді, відповідно, IP-адреси ПК будуть: 192.168.1.1, 192.168.1.2, 192.168.1.3 і т.д. Поєднавши комп'ютери до комутаторів (switch) і призначивши їм одну і ту ж робочу групу, отримаємо дві розрізнені мережі.

Перш ніж приступити до їх об'єднання і підключення до Інтернету, зупинимося на способах настройки модемів. Сучасні SHDSL-модеми підтримують настройку через веб-інтерфейс і через консольне підключення по порту RS-232 (СОМ). Поєднавши модем до комп'ютера через СОМ-порт і ввівши пароль доступу, дістанемо доступ до меню налаштування. Для їх зміни з міркувань безпеки необхідно ввести ще один пароль. Щоб скористатися веб-інтерфейсом, просто наберемо в адресному рядку будь-якого браузера його IP-адресу і після введення пароля застосуємо цей інструмент для настройки. Можна також випробувати і мережеве з'єднання по протоколу telnet, що дозволяє налаштовувати модем так, як ніби він підключений до локального СОМ-ПОРТУ вашого ПК. При настройці за допомогою веб-інтерфейсу і telnet необхідно бути украй обережними. Адже у разі помилки ви не зможете дістати доступ до модему по мережі. І для відновлення доведеться фізично підключатися до модему по інтерфейсу RS-232, що не завжди можливо зробити оперативно.

Підключимо модеми до ПК інтерфейсним кабелем RS-232 і першому модему, призначеному для експлуатації в режимі моста, що додається, призначимо IP-адресу нашої мережі, по якій потім зможемо скористатися його веб-інтерфейсом. Скажімо, це буде 192.168.1.100. Мережеву маску приймемо, як і для всієї нашої мережі, 255.255.255.0. Маніпулюючи меню, переведемо модем в режим моста і перейдемо до настройки WAN-інтерфейсу, тобто безпосередньо DSL-з'єднання. Визначимося, який з модемів буде таким, що веде, а який - відомим (СО Side і CPE Side відповідно). Крім того, треба перевірити, щоб на обох модемах був включений однаковий тип SHDSL (Аnnех_А або Аnnех_В). Потім набудуємо VPI і VCI-ідентифікатори віртуального шляху і каналу відповідно: на модемах, що стоять в одній зв'язці, вони повинні співпадати. Зробимо їх рівними Про (VPI) і 33 (VCI).

Виберемо один з двох режимів інкапсуляції - VC-mux або LLC. Перший дозволяє в рамках фізичного каналу організувати декілька незалежних логічних каналів передачі даних. A LLC виділяє весь фізичний канал зв'язку під один логічний канал передачі даних. Для нашого випадку більше підходить LLC. Останній штрих настройки - вибір протоколу зв'язку. Його визначимо як Ethernet. При бажанні також можна змінити ім'я модему в мережі. Після цього необхідно зберегти настройки і перезавантажити модем.

Настройка другого модему повністю ідентична, за винятком IP-адреси і вибору режиму роботи як ведучого. Для другого модему IP-адресу визначимо як 192.168.1.101 і призначимо його СО Side.


Донецька філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, 83001, м. Донецьк, пр. Комсомольський, 22

Зворотний зв'язок